👉Dzieci z zespołem Downa mają nasiloną apoptozę (śmierć) neuronów, dlatego tak istotne jest, aby pobudzać organizm do tworzenia nowych komórek (stymulowanie neurogenezy).

👉Według badań nad wpływem tlenoterapii hiperbarycznej na tę chorobę stwierdzono, iż działa ona pozytywnie poprzez dostarczanie tlenu do uszkodzonych obszarów mózgu, działa przeciwzapalnie przez co zmniejsza zapalenie nerwów, mobilizuje mitochondria do lepszej pracy i następuje samo leczenie poprzez mobilizację komórek macierzystych szpiku kostnego.

👉U osób z tym zespołem zauważalny jest lepszy kontakt wzrokowy, pozytywna reakcja na polecenia, odnajdywanie się w społeczeństwie oraz zmniejszenie frustracji i mniejsza liczba napadów lękowych.

Do zobaczenia!📌 Bytom, ul. Dworcowa 1, I piętro, gabinet nr 6📞 Telefon: 515 815 514💻 Nasza strona internetowa:https://tlenoterapiabytom.pl#gabinettlenoterapii #tlenoterapiabytom#oxygentherapy #oxygenhiperbarictherapy#tlenoterapiaborelioza #tlenoterapia #Bytom#dotleniamyBytom#dotleniamyśląsk #badamsięregularnie #azs

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

JAK WYGLĄDA ZABIEG W NASZEJ KOMORZE?

-Wchodzisz do komory hiperbarycznej na 80 minut. -Możesz zabrać z sobą książkę lub posłuchać u nas muzyki dla relaksu. – W komorze nie jest ciemno-

CHOROBA DEKOMPRESYJNA

👉Jeśli nurkowanie jest Twoją pasją, z pewnością słyszałeś o chorobie dekompresyjnej. 👉Jest to zespół objawów dotykających osobę wystawioną na zbyt szybko zmniejszające się ciśnienie zewnętrzne.