Wizyta w gabinecie tlenoterapii

Wizyta w naszym gabinecie tlenoterapii!

👉 Dostajemy bardzo dużo zapytań, dlatego przygotowaliśmy post zbiorczy na temat tlenoterapii i kilku podstawowych zasad. Zachęcamy do zapoznania się, a jeśli pojawiły się jakieś wątpliwości, do kontaktu.😀

W naszym gabinecie znajduje się komora hiperbaryczna.

💭 Co to znaczy?

👉 Komora hiperbaryczna to specjalnego rodzaju szczelnie zamknięte pomieszczenie skonstruowane tak, aby była możliwość wytworzenia w nim podwyższonego ciśnienia.
W naszej komorze jest to ciśnienie 1,3 ATM – dla wyobrażenia sobie tego – jest to ciśnienie takie jak około 3 metry pod wodą.
W takich warunkach do komory dostarczany jest tlen o stężeniu 93%.

💭 Dlaczego ciśnienie musi być podwyższone?

👉Dzięki temu, że ciśnienie jest podwyższone, więcej tlenu rozpuszcza się w osoczu, a także wewnętrzna wymiana gazowa w erytrocytach zachodzi efektywniej. U osób z obniżoną saturacją efekty tlenoterapii w postaci zmian wartości na pulsoksymetrze są widoczne od razu.

💭 Czy należy się przygotować do zabiegu?

👉Tak, prosimy o ściągnięcie ewentualnych soczewek kontaktowych, założenie wygodnej, lekkiej odzieży i spożycie posiłku przed zabiegiem- szczególnie jeśli narażeni są Państwo na spadki glikemii. Przed wejściem do komory najlepiej skorzystać z toalety, gdyż w trakcie zabiegu nie jest to możliwe.

💭 Czy są przeciwwskazania do zabiegu?

👉Tak, do komory nie można wchodzić m.in. : w ciąży, podczas gorączki, po leczeniu lekiem: bleomycyną (i niektórymi chemioterapeutykami), przy odmie płucnej , podczas zapalenia nerwu wzrokowego. Zawsze przed wejściem do komory zbieramy szczegółowy wywiad i odpowiadamy na Państwa pytania.

💭Ile sesji tlenoterapii jest potrzebne?

👉Ilość sesji zalecanych zależy od danej jednostki chorobowej, schorzenia z którym Państwo do nas przychodzą. Jest to wspomaganie terapii podstawowej, dlatego po zebranym wywiadzie informujemy o zalecanych ilości cykli.

💭Zapraszamy do bezpłatnej konsultacji w której omówimy z Państwem wszystkie szczegóły i odpowiemy na nurtujące pytania.

📌 Bytom, ul. Dworcowa 1, I piętro, gabinet nr 6)
📞 Telefon: 515 815 514
🖥 Nasza strona internetowa sklepu:
https://tlenoterapiabytom.pl/sklep/
Do zobaczenia !🥰
#bytom#tlenoterapia#tlenoterapiabytom#gabinethiperbaryczny#globaloxygen#tlenoterapiahiperbaryczna#hiperbaria#oxygen#fit#dieta#sport

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

JAK DZIAŁA TLENOTERAPIA PRZY AUTYZMIE?

Dzięki terapii HBOT u osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) następuje widoczna poprawa: • koncentracji • zdolności poznawczych • kontaktu wzrokowego (zdolność do

DOTLENIANIE PRZY ZGORZELI GAZOWEJ

👉Zgorzel gazowa jest to zakażenie wywołane przez bakterię Clostridium perfringens, która rośnie i rozwija się bardzo szybko w środowisku ubogim w tlen. Zwykle infekcji tej