TRUDNO GOJĄCE SIĘ RANY

✨Prawidłowy proces gojenia się rany trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni i jest zależny od jej umiejscowienia, rozległości oraz przyczyn wystąpienia.

✨Jeśli rana jednak nie goi się prawidłowo, co może wynikać m.in. z pojawienia się wielu innych stanów chorobowych, staje się wielkim dyskomfortem i znacząco obniża jakość życia.

✨Podczas leczenia trudno gojących się ran i owrzodzeń w tkankach otaczających ranę dochodzi do hipoksji, czyli niedoboru tlenu, który może prowadzić do niedotlenienia organizmu.

✨Hipoksja spowodowana jest upośledzeniem mikrokrążenia i wynikającym z tego niedostatecznym zaopatrzeniem tkanek w tlen. Niedokrwienie, obrzęki, martwica czy nawet niedowłady to konsekwencje nie gojenia się ran, wskutek ich niedotlenienia.

✨Charakterystyczną oznaką rany przewlekłej jest niedotlenienie tkanki chorobowej, powodujące rozwój bakterii.

✨Tlenoterapia hiperbaryczna bezpośrednio hamuje rozwój bakterii beztlenowych, a także pobudza właściwości bakteriobójcze białych krwinek w walce z bakteriami tlenowymi, co sprzyja leczeniu zakażeń.

📌 Bytom, ul. Dworcowa 1, I piętro, gabinet nr 6📞 Telefon: 515 815 514💻 Nasza strona internetowa: https://tlenoterapiabytom.pl Do zobaczenia! #gabinettlenoterapii #tlenoterapiabytom #oxygentherapy #oxygenhiperbarictherapy #tlenoterapiaborelioza #tlenoterapia #Bytom #dotleniamyBytom#dotleniamyśląsk #badamsięregularnie #azs #atopowezapalenieskóry #borelioza #złamania #depresja #chorobaautoimmunologiczna #relaks #SM #stwardnienierozsiane #autyzm #autyzmdzieciecy #akupresura #matadoakupresury

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

JAK DZIAŁA TLENOTERAPIA PRZY AUTYZMIE?

Dzięki terapii HBOT u osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) następuje widoczna poprawa: • koncentracji • zdolności poznawczych • kontaktu wzrokowego (zdolność do

DOTLENIANIE PRZY ZGORZELI GAZOWEJ

👉Zgorzel gazowa jest to zakażenie wywołane przez bakterię Clostridium perfringens, która rośnie i rozwija się bardzo szybko w środowisku ubogim w tlen. Zwykle infekcji tej