Tlenoterapia hiperbaryczna dla sportowców

  Tlenoterapia hiperbaryczna to rodzaj terapii polegającej na podawaniu tlenu pod zwiększonym ciśnieniem. Nadciśnienie ułatwia przenikanie przez tkanki i docieranie do gorzej ukrwionych obszarów. Już po jednym zabiegu można odczuć wyraźną poprawę samopoczucia, jednak aby uzyskać znaczącą poprawę, zalecane jest odbycie kilku lub kilkunastu seansów.

  Duży wysiłek fizyczny, np. w formie treningu, powoduje że nasze mięśnie potrzebują więcej tlenu (i oczywiście substancji odżywczych ) do wytwarzania energii. Gdy jego zapasy zostaną wyczerpane, procesy metaboliczne w komórkach mięśniowych przechodzą na tzw. oddychanie beztlenowe. Zjawisko długu tlenowego powoduje mikrouszkodzenia mięśni i wydłuża czas ich regeneracji –  potocznie nazywamy je “zakwasami”. 

  Tlenoterapia, zwana legalnym dopingiem, skraca czasu powrotu do pełnej sprawności ruchowej. Dzięki lepszemu utlenowaniu każdej komórki, następuje poprawa ich metabolizmu, szybsza regeneracja miocytów, zmniejsza się stan zapalny i obrzęki. Wzrost liczby komórek macierzystych po zabiegach sprawia, że jest to istotna metoda w leczeniu kontuzji sportowych – przy stłuczeniach mięśni, skręceniach stawów, naderwaniu więzadeł, a także jako środek przeciwbólowy, który redukuje ból oraz hamuje rozwój bakterii tlenowych i beztlenowych w miejscach urazu.

  W odniesieniu do całego organizmu, nie tylko układu ruchu, tlenoterapia wzmacnia układ odpornościowy, redukuje stres, pozwala się wyciszyć i zrelaksować, a także zapewnia lepszy sen. Jest to także metoda wspomagania leczenia różnych chorób i zmian skórnych.

  Światowa Agencji Antydopingowa orzekła, że zabiegi w  komorze hiperbarycznej, prowadzą do znaczącego zwiększenia wydolności organizmu i przyspieszają regenerację po wysiłku fizycznym. Jednocześnie komitet wykonawczy agencji powstrzymał się od dodania zabiegów HBOT do listy zakazanych substancji i metod, uznając terapię za działanie w pełni naturalne i zgodne z przepisami antydopingowymi oraz fair play.

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej komory hiperbarycznej i wypróbowania efektów jej działania.

📌 Gabinet tlenoterapii hiperbarycznej, Bytom, ul. Dworcowa 1 (I piętro, gabinet nr 6)

📞 Telefon: 515 815 514

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

JAK DZIAŁA TLENOTERAPIA PRZY AUTYZMIE?

Dzięki terapii HBOT u osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) następuje widoczna poprawa: • koncentracji • zdolności poznawczych • kontaktu wzrokowego (zdolność do

DOTLENIANIE PRZY ZGORZELI GAZOWEJ

👉Zgorzel gazowa jest to zakażenie wywołane przez bakterię Clostridium perfringens, która rośnie i rozwija się bardzo szybko w środowisku ubogim w tlen. Zwykle infekcji tej