SZUMY USZNE PRZY TLENOTERAPII

👍Komórki czuciowe ucha wewnętrznego nie zaopatrują się bezpośrednio, w pełni tlenem drogą naczyniową i konieczne dla nich jest wychwytywanie tlenu z endolimfy poprzez dyfuzję.

👍Tak więc zwiększenie ciśnienia parcjalnego tlenu w endolimfie poprzez tlenoterapię, może prowadzić do kompensacji niedoboru tlenu w tych komórkach.

👍Zgodnie z aktualnymi zaleceniami tlenoterapią hiperbaryczną zaleca się leczyć następujące choroby narządu słuchu: – szumy uszne wywołane urazem akustycznym, urazem czaszki, nagłą utratą słuchu i chorobą Ménière’a, uszkodzeniem toksycznym, urazem akustycznym, uszkodzeniem ślimaka, uszną postacią półpaśca, urazem ciśnieniowym i powikłaniami pooperacyjnymi – zawroty głowy związane z ostrą utratą czynności obwodowej części błędnika, podrażnieniem i uszkodzeniem ślimaka, chorobą Ménière’a i nagłą utratą słuchu.

Do zobaczenia!📌 Bytom, ul. Dworcowa 1, I piętro, gabinet nr 6📞 Telefon: 515 815 514💻 Nasza strona internetowa:https://tlenoterapiabytom.pl#gabinettlenoterapii #tlenoterapiabytom#oxygentherapy #oxygenhiperbarictherapy#tlenoterapiaborelioza #tlenoterapia #Bytom#dotleniamyBytom#dotleniamyśląsk #badamsięregularnie #azs#matadoakupresury #maj #zabieg #14maj #szumyuszne #ucho

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

JAK WYGLĄDA ZABIEG W NASZEJ KOMORZE?

-Wchodzisz do komory hiperbarycznej na 80 minut. -Możesz zabrać z sobą książkę lub posłuchać u nas muzyki dla relaksu. – W komorze nie jest ciemno-

CHOROBA DEKOMPRESYJNA

👉Jeśli nurkowanie jest Twoją pasją, z pewnością słyszałeś o chorobie dekompresyjnej. 👉Jest to zespół objawów dotykających osobę wystawioną na zbyt szybko zmniejszające się ciśnienie zewnętrzne.