❌ Owrzodzenia stopy cukrzycowej występują u około 15% pacjentów leczących się z powodu cukrzycy.

❌ Najczęściej zlokalizowane są na powierzchni podeszwowej stopy.

❌ Szacuje się że 1 % osób ze stopą cukrzycową, będzie wymagało amputacji.

❌ Hiperbaryczna Terapia Tlenowa (HBOT) polega na podawaniu 93% tlenu w specjalnej komorze, w warunkach podwyższonego ciśnienia.

❌ Więcej tlenu rozpuszczonego w osoczu, efektywniejsza wymiana gazowa, to lepsze natlenienie komórek i pobudzenie ich metabolizmu.

❌ Działanie stymulujące tlenoterapii hiperbarycznej to przyspieszanie gojenia ran poprzez pobudzenie proliferacji fibroblastów i śródbłonka naczyniowego.

❌ Dzięki regularnym zabiegom w HBOT, pacjenci zauważają:→ regresję objawów→ przyspieszenie gojenia się rany → zmniejszenie dolegliwości o charakterze bólowym.

❌ Należy także pamiętać, że otwarte rany są podatne na zakażenia bakteryjne:

❌ Działanie bakteriobójcze HBOT hamuje rozwój infekcji bakteryjnej.

❌ Zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej ma charakter wspomagający główne składowe leczenia, tj. interwencję chirurgiczną oraz antybiotykoterapię o szerokim spektrum.

❌ Jeśli cierpisz na cukrzycę, skorzystaj z zabiegów w komorze jako profilaktykę, bądź leczenie owrzodzeń skórnych!

Zachęcamy do kontaktu i konsultacji .Przed wejściem do komory z każdym pacjentem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad.

📍 Bytom, ul. Dworcowa 1, I piętro, gabinet nr 6

📞 Telefon: 515 815 514

💻 Nasza strona internetowa: https://tlenoterapiabytom.pl

Do zobaczenia !#gabinettlenoterapii#tlenoterapiabytom#oxygentherapy#oxygenhiperbarictherapy#tlenoterapia#Bytom#dotleniamyBytom#dotleniamyśląsk#pacjent#DM1#DM2#cukrzycatypu1#cukrzycatypu2#cukrzyca#stopacukrzycowa#polineuropatia#piekaryslaskie#radzionkow#rudaslaska#katowice#chorzow#tarnowskiegory#myslowice#sosnowiec#slask

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

JAK DZIAŁA TLENOTERAPIA PRZY AUTYZMIE?

Dzięki terapii HBOT u osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) następuje widoczna poprawa: • koncentracji • zdolności poznawczych • kontaktu wzrokowego (zdolność do

DOTLENIANIE PRZY ZGORZELI GAZOWEJ

👉Zgorzel gazowa jest to zakażenie wywołane przez bakterię Clostridium perfringens, która rośnie i rozwija się bardzo szybko w środowisku ubogim w tlen. Zwykle infekcji tej