STOMATOLOGIA, IMPLANTOLOGIA A SESJE TLENOWE

👉Takie zabiegi jak ekstrakcja zębów czy wstawianie implantów dentystycznych oraz leczenie niektórych chorób zębów czy terapie skojarzone nowotworów głowy i szyi mogą prowadzić do rozwoju martwicy szczęki i żuchwy czy powstania osteoradionekrozy (ciężkiego powikłania leczenia nowotworów).

👉Ostatnie lata badań udowodniły jednak, że terapia HBOT pozwala na przyspieszenie gojenia ran, zmniejszenie bólu, poprawę pracy mięśni, ograniczenie żywotności bakterii i redukcję obrzęków. Poprawa ukrwienia w tkankach uszkodzonych np. po operacji wstawienia implantów oraz wzmocnienie działania antybiotyków i środków odkażających przyspiesza proces rekonwalescencji i znacznie obniża ryzyko wystąpienia infekcji.

👉Jednocześnie specjaliści podkreślają, że komora hiperbaryczna stanowi bezpieczny i skuteczny zabieg przy nielicznych skutkach ubocznych i przeciwwskazaniach.

ZAPRASZAMY NA ZABIEGI!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

TLENOTERAPIA A CHOROBY SERCA

💪Korzystne efekty leczenia pacjentów metodą hiperbarycznej terapii tlenowej w chorobach serca i układu krążenia znane są od dawna. 💪Tlen podawany w komorze hiperbarycznej poprawia tolerancję

TLENOTERAPIA A ZANIECZYSZCZENIE SMOGIEM

👉O ile smog działa niekorzystnie na cały organizm, a szczególnie na układ oddechowy; o tyle hiperbaria działa korzystnie na cały ustrój, ze szczególnym naciskiem na