– Przeżywamy falę upałów, więc temat oparzeń jest jak najbardziej aktualny.

– Mamy tu na myśli głównie poważne i rozległe oparzenia skóry i narządów wewnętrznych, ale na te słoneczne komora też działa regeneracyjnie i powoduje szybsze gojenie skóry.

– Badania dowodzą, że po zastosowaniu tlenoterapii opuchlizna w oparzonym miejscu zmniejszyła się w krótszym czasie, krótszy był także proces gojenia ran.

-Tego typu uszkodzenia skóry charakteryzują się przerwaniem ścian naczyń krwionośnych i tkanek miękkich. W efekcie powstaje obrzęk, który sięga aż do mięśni i głębszych warstw skóry. Uszkodzenia wywołane przez oparzenia obejmują tym sposobem znacznie większy obszar, niż może się wydawać.

-Dla tlenu transportowanego wraz z krwią opuchlizna jest blokadą. Ratunkiem w takiej sytuacji może być sesja w komorze hiperbarycznej. U pacjentów leczonych metodą HBOT obrzęki ulegają redukcji. Poprawia się ukrwienie skóry i pozostałych tkanek dotkniętych oparzeniem. Dotlenienie uszkodzonej tkanki ogranicza też utratę płynów, która pojawia się w wyniku uszkodzenia naczyń.

ZAPRASZAMY NA ZABIEGI!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

DOZNAŁEŚ KONTUZJI, URAZU?

🤓Liczne badania nad zaletami terapii w komorze HBOT, ale też doświadczenia samych pacjentów dowodzą, że jest to jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod przywracających pełną

TLENOTERAPIA A OPARZENIA

Jak to działa? 👍 poprzez intensywne dotlenienie tkanek, ich metabolizm ulega przyspieszeniu 👍 jest stymulowana produkcja kolagenu, elastyny i fibroblastów, co poprawia stan i wygląd