– Przeżywamy falę upałów, więc temat oparzeń jest jak najbardziej aktualny.

– Mamy tu na myśli głównie poważne i rozległe oparzenia skóry i narządów wewnętrznych, ale na te słoneczne komora też działa regeneracyjnie i powoduje szybsze gojenie skóry.

– Badania dowodzą, że po zastosowaniu tlenoterapii opuchlizna w oparzonym miejscu zmniejszyła się w krótszym czasie, krótszy był także proces gojenia ran.

-Tego typu uszkodzenia skóry charakteryzują się przerwaniem ścian naczyń krwionośnych i tkanek miękkich. W efekcie powstaje obrzęk, który sięga aż do mięśni i głębszych warstw skóry. Uszkodzenia wywołane przez oparzenia obejmują tym sposobem znacznie większy obszar, niż może się wydawać.

-Dla tlenu transportowanego wraz z krwią opuchlizna jest blokadą. Ratunkiem w takiej sytuacji może być sesja w komorze hiperbarycznej. U pacjentów leczonych metodą HBOT obrzęki ulegają redukcji. Poprawia się ukrwienie skóry i pozostałych tkanek dotkniętych oparzeniem. Dotlenienie uszkodzonej tkanki ogranicza też utratę płynów, która pojawia się w wyniku uszkodzenia naczyń.

ZAPRASZAMY NA ZABIEGI!

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

TLENOTERAPIA A CHOROBY SERCA

💪Korzystne efekty leczenia pacjentów metodą hiperbarycznej terapii tlenowej w chorobach serca i układu krążenia znane są od dawna. 💪Tlen podawany w komorze hiperbarycznej poprawia tolerancję

TLENOTERAPIA A ZANIECZYSZCZENIE SMOGIEM

👉O ile smog działa niekorzystnie na cały organizm, a szczególnie na układ oddechowy; o tyle hiperbaria działa korzystnie na cały ustrój, ze szczególnym naciskiem na