Koncentrator tlenu


Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne, służące podawaniu pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Aparat pobiera powietrze z otoczenia, absorbuje azot, dzięki czemu do organizmu chorego trafia tlen nawet w stężeniu przekraczającym 90 proc. (mówimy wówczas o tlenie medycznym).

👉Sprzęt dodatkowo filtruje, oczyszcza i – jeżeli wyposażony jest w specjalny pojemnik – nawilża podawany gaz.Dla kogo koncentrator tlenu?

👉Podstawowymi wskazaniami do stosowania koncentratorów tlenowych są choroby układu oddechowego, schorzenia kardiologiczne oraz onkologiczne.

Do grupy pierwszej zaliczamy m.in.:

-POChP
– przewlekłą obturacyjną chorobę płuc
-mukowiscydozę
-astmę oskrzelową
-dysplazję oskrzelowo-płucną
-zwłóknienie płuc
-raka płuc

Stosowany jest też w takich jednostkach chorobowych jak:
-niewydolność krążenia
-nadciśnienie tętnicze oraz niedociśnienie
-dusznica bolesna
-sercowe bóle w klatce piersiowej
-zwłóknienie mięśnia sercowego.

👉Podawanie tlenu medycznego wspomaga rehabilitację po zabiegach-zmniejsza nasilenie objawów alergicznych, menopauzalnych i menstruacyjnych -poprawia kondycję psychiczną pacjentów cierpiących na zaburzenia psychiczne, w tym depresję.

👉Koncentratorów można używać ponadto w stanach chronicznego zmęczenia i bezsenności, przy długotrwałej ekspozycji na stres, nawracających bólach głowy, jak również przy trudnościach ze skupieniem uwagi. Zajmujemy się także sprzedażą koncentratorów tlenu oraz służymy pomocą w przypadku pytań co do tych urządzeń. W naszym gabinecie znajduje się pokazowy koncentrator!

www.tlenoterapiabytom.pl/sklep/

Zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i składania rezerwacji: 📍 Bytom, ul. Dworcowa 1, I piętro, gabinet nr 6) 📞 Telefon: 515 815 514 💻 Nasza strona internetowa: https://tlenoterapiabytom.pl/Do zobaczenia !

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

JAK DZIAŁA TLENOTERAPIA PRZY AUTYZMIE?

Dzięki terapii HBOT u osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) następuje widoczna poprawa: • koncentracji • zdolności poznawczych • kontaktu wzrokowego (zdolność do

DOTLENIANIE PRZY ZGORZELI GAZOWEJ

👉Zgorzel gazowa jest to zakażenie wywołane przez bakterię Clostridium perfringens, która rośnie i rozwija się bardzo szybko w środowisku ubogim w tlen. Zwykle infekcji tej