BORELIOZA 🕷

👉 To choroba wywołana przez bakterie Borellia burgdorferi, przenoszona przez kleszcze, trudna do zdiagnozowania jak i leczenia.

👉 Podstawową metodą leczenia boreliozy jest terapia antybiotykowa, która w przypadku długotrwałej choroby, może okazać się nieskuteczna: krętki Borelli bytują w głęboko osadzonych tkankach, gdzie stają się trudne do zwalczenia. W ostatnich latach rozszerzono sposób leczenia boreliozy wprowadzając metodę HBOT.

👉 Wykorzystano fakt, że bakterie wywołujące chorobę giną w środowisku tlenowym. Tlen pod ciśnieniem, niejako “zmusza” organizm do zniszczenia “intruza”, natomiast fakt, że środowisko staje się dla bakterii nieprzyjazne powoduje, że zahamowana jest zdolność do reprodukcji, ostatecznie doprowadzając ją do obumarcia.

👉 Już po pierwszych sesjach HBOT, pacjenci mogą doświadczyć reakcji Jarischa-Herxheimera. Zachodzi ona gdy z zabitych bakterii (najczęściej krętków) zostaje wydzielona toksyna co powoduje gorączkę, dreszcze, wzmożoną potliwość ale objawy przechodzą zwykle w krótkim czasie.

👉 Dlatego terapia HBOT jest szczególnie wskazana dla osób cierpiących na boreliozę u których stwierdzono:

–> rumień wędrujący EM,

–> Borrelial lymphocytoma BL,

–> przewlekłe zanikowe zapalenie skóry kończyn ACA,

–> zapalenie stawów LA,

–> zapalenie mięśnia sercowego LC,

–> Neuroboreliozę.

Jeśli i Ty zmagasz się z tą chorobą, zapraszamy do konsultacji z naszym gabinetem, gdzie zostanie przygotowany plan sesji tlenoterapii pod kątem Twoich dolegliwości.

Zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i składania rezerwacji:

📌Bytom, ul. Dworcowa 1, I piętro, gabinet nr 6

Telefon: 515 815 514

🖥 Nasza strona internetowa: https://tlenoterapiabytom.pl

Do zobaczenia !🤩#gabinettlenoterapii#tlenoterapiabytom#oxygentherapy#oxygenhiperbarictherapy#tlenoterapiaborelioza#tlenoterapia#Bytom#dotleniamyBytom#dotleniamyśląsk#badamsięregularnie

Udostępnij ten post

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Pozostałe Artykuły

JAK DZIAŁA TLENOTERAPIA PRZY AUTYZMIE?

Dzięki terapii HBOT u osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) następuje widoczna poprawa: • koncentracji • zdolności poznawczych • kontaktu wzrokowego (zdolność do

DOTLENIANIE PRZY ZGORZELI GAZOWEJ

👉Zgorzel gazowa jest to zakażenie wywołane przez bakterię Clostridium perfringens, która rośnie i rozwija się bardzo szybko w środowisku ubogim w tlen. Zwykle infekcji tej